Călin, în vârstă de 33 de ani, tată a doi copilași și soț, luptă pentru viață, pentru cât mai mult timp alături de cei dragi. După ce a primit diagnosticul unei afecțiuni crunte, viața lui s-a schimbat. Acum, orice clipă este trăită la maximum și apreciată din plin.
Călin mai are însă o dorință mare. Vrea să știe că familia lui va rămâne în siguranță și va avea propria casă, cu condiții decente de trai.
„Știu că există posibilitatea să nu-mi văd copiii crescând. Să nu-mi țin soția de mână când îmbătrânim. Să nu fiu acolo la primul examen al copiilor sau când se vor căsători. Îmi doresc să fac tot ce-mi stă în putere să-i ajut. Nu o mai pot face de unul singur și am nevoie de ajutor. Vreau să le las o casă, dar una în care nu plouă toamna, nu e ger iarna și care are condiții decente de trai. Vreau o casă simplă, care să nu plece odată cu mine. Vreau să fac un loc unde să rămână amintirile bune, unde să se păstreze dragostea mea pentru ei” – a declarat Călin Foghiș.
Din dorința de a-i oferi lui Călin cât mai mult timp împreună cu familia sa, Asociația ASSOC a lansat o campanie de donare, iar maramureșenii care vor să-i ofere sprijin financiar o pot face donând.

Concret, fondurile adunate vor fi folosite la:
• Reparații urgente la acoperiș și izolație
• Refacerea instalației electrice și sanitare
• Mobilier esențial pentru copii și bucătărie
• Materiale de construcție pentru consolidare.
Puteți contacta echipa ASSOC pentru detalii: Stefano Celia, manager Fundraising, tel. 0756476198. Cont bancar donații lei ASSOC: RO67 RNCB 0182 0341 2867 0040, cu specificația: Donez timp pentru Călin.