Egalați de la 2-0 • CSM Sighetu Marmației – SCM Zalău 2-2 (2-1)

0
0

Partidă cu multe reușite într-un alt derby al etapei 6, cel dintre CSM Sighetu Marmației și SCM Zalău. Disputa de pe Stadionul Solovan s-a încheiat nedecisă, 2-2 (2-1), cu toate că formația antrenată de George Zima a avut avantaj de două goluri în prima repriză.
Fundașul Cristian Catrina și-a adus echipa în avantaj în minutul 27, pentru ca peste numai două minute atacantul Yolou Guigui să modifice din nou tabela și CSM Sighet să conducă cu 2-0. Oaspeții nu au acuzat șocul celor două goluri și au avut imediat reacție, în minutul 36, Dejan Uzelac reducând din handicap. Când meciul se îndrepta către o victorie a grupării maramureșene, sălăjenii au izbutit egalarea în minutul 82, autor Samuel Zimța, astfel că CSM Sighet a ratat oportunitatea de a urca pe locul secund.
Rezultate etapa 6: Academia de Fotbal Viitorul Cluj-Napoca – Crișul Sântandrei 1-1; Olimpia MCMXXI Satu Mare – ACS Diosig Bihardioszeg 2-0; CSM Sighetu Marmației – SCM Zalău 2-2; CS Minaur Baia Mare – CSM Olimpia Satu Mare 3-2; Vulturul Mintiu Gherlii – Sănătatea Cluj-Napoca 1-1.

Etapa 7
• Vineri, 11 octombrie, ora 15: Sănătatea Cluj-Napoca – Olimpia MCMXXI Satu Mare; SCM Zalău – CS Minaur Baia Mare.
• Sâmbătă, 12 octombrie, ora 15: CSM Olimpia Satu Mare – Vulturul Mintiu Gherlii; Crișul Sântandrei – CSM Sighetu Marmației; ACS Diosig Bihardioszeg – Academia de Fotbal Viitorul Cluj-Napoca.