Sâmbătă, 11 ianuarie, secţia de handbal masculin a CS Minaur va disputa primul amical de la reluarea pregătirii, în sala „Lascăr Pană” urmând să întâlnească, de la ora 11.30, divizionara secundă CSU Cluj-Napoca.
Şase jucători nu vor putea participa la acest amical, Tudor Botea, Călin Căbuţ şi Andrei Buzle sunt la naţionala de seniori a României, Tomas Cip este plecat cu selecţionata Cehiei la Campionatul European, iar Alexandru Csepreghi şi Daniel Bera lipsesc din cauza accidentărilor.
În continuare, programul ocupantei locului 4 în Liga Zimbrilor prevede un meci de verificare pe 17 ianuarie la Potaissa Turda, precum şi un turneu de pregătire în perioada 23-24 ianuarie, în Baia Mare, unde vor mai participa CSM Reşiţa, Potaissa Turda, CSU Suceava şi Minaur.
Campionatul Ligii Zimbrilor se reia în 30 ianuarie, când Minaur va întâlni acasă pe Politehnica Timişoara.
Partea a doua a campionatului va fi abordată cu acelaşi lot de jucători, conducerea administrativă şi tehnică neavând stabilit niciun transfer.